Who's Online

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

                                                                                         DZIECI I ŚPIEW ROSNĄ RAZEM

modlitewnikTrudno spotkać grupę dzieci, która nie starałaby się wspólnie bawić, a zwłaszcza śpiewać. Jest coś w tym zastanawiającego, ale też i bogatego nadzieją. A ta nadzieja dotyczy dalszego rozwoju i duchowego wzrostu każdej dziewczynki i każdego chłopca.

Gratuluję PT  Organizatorom XVlll Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej - w ramach duszpasterskiego programu Diecezji Drohiczyńskie}. Śpiewajmy Panu, Podlasie 2011, gratuluję właśnie pomysłu na wydanie drukiem Śpiewany modlitewnik dla dzieci. Serdeczny Kluczyk.

A w nim, jakże mamy ciekawe teksty i propozycje melodii. Mam przed sobą stronicę z piosenką pt. Słodkie jabłko. Dzieci lubią owoce. Dzieci lubią słodycze, ale warto im przypominać, że to wszystko ma swój początek w Panu Bogu.

,,Patrzy Pan Bóg na jabłonie i szczęśliwy jest najbardziej, gdy gospodarz na jesieni słodkie jabłka w kosze kładzie.

Patrzy Pan Bóg jak ja rosnę, rosnę tyle, ile trzeba, już się wspinam ponad sosnę, by modlitwę słać do nieba"

Wszystko tutaj takie proste, ale także i oczywiste. Każde dziecko doskonale to zrozumie. Zapamięta.   I każdego roku towarzysząc jabłonce będzie sobie przypominało o tym, który patrzy, który pielęgnuje, który zrywa. Z pewnością nie zapomni o sobie, zabiegając o to, aby wzrastać, modlić się, aby czasami nie dać się wyprzedzić w tym rozwojowym wyścigu naszej, jakże nam bliskiej jabłonce.

I tak można byłoby zagłębiać się w treść każdej pieśni. Ale nie chcę uprzedzać. Chciałbym bowiem, aby to każda dziewczyna i każdy chłopiec sami stawali się odkrywcami tego piękna, jakie zawierają słowa i melodie pieśni im ofiarowanych w tym zbiorze. l niech nie zapominają, że z nieba patrzy na nich Bł. Jan Paweł ll, jak oni, zawsze rozśpiewany i przez całe życie zabiegający o wzrost. l wyrósł nie tylko nad sosnę. Wyrósł do samego nieba. Tego też życzę wszystkim Dzieciom, zwłaszcza tym z Podlasia.